КОПА ИТАЛИЈА 2020/21

Лукаку го прати Интер во четвртфинална пресметка со Милан

Интер по продолженија ја совлада Фиорентина на гости и ја продолжи потерата по пехарот во Копа Италија.

Ако на Милан синоќа му беа потребни пенали, денеска Интер беше блиску до исто сценарио. Со гол во 119. минута сепак избегна таков рулет.

Интер го отвори резултатот пет минути пред паузата кога поради игра со рака главниот судија досуди удар од белата точка, а сигурен реализатор беше Артуро Видал за кого ова е прв гол во црно-синиот дрес.

Фиорентина израмни во 57. минута со силен удар на Кристијан Куаме.

Бидејќи до крајот никој не успеа да постигне победнички гол, натпреварот замина во продолженија од двапати по 15 минути.

А, таму, на минута пред истекот на времето, нововлезениот Ромелу Лукаку со глава заби за победа на Интер по центаршутот на Николо Барела.

Во четвртфиналето ќе има миланско дерби бидејќи ќе се сретнат Интер и Милан.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Read more

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
 

Спорт

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе

Пеце Суперхикс: Никој не е избришан од химната за ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е нудистот што трчаше на теренот во Гранада?

Читај повеќе

Ѕаниоло доби лоши вести: Мора да го пропушти ЕУРО

Читај повеќе