Чек дис аут

play_arrow

Песочна бура во Анкара направи сцена како од апокалиптичен филм

Ова дефинитивно не е глетката која жителите на турската престолнина очекуваа да ја видат која се разбудија саботата наутро.
Read more
play_arrow

Фејл на денот: Србите во шок, Вучиќ ги тера децата да учат арапски броеви

На социјалните мрежи кружи видео од анкета на која граѓаните на Србија одговараат на прашањето „Како ја коментирате одлуката на Александар Вучиќ децата да учат арапски броеви поради Сиријците“?
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако влеземе во смртоносното езеро Натрон?

Ја знаете легендата за Медуза? Грчкото чудовиште со змии во косата кое со поглед ги скаменувала луѓето? Можеби тоа е мит, но на планетава постои езеро коа навистина може да ве претвори во камен.
Read more
play_arrow

Необичното искуство на преживеан од Бермудскиот триаголник

Бермудскиот триаголник е познат по исчезнатите авиони и бродови. Но, постои еден човек кој за влакно ја избегнал истата судбина.
Read more
play_arrow

Дошле во Скопје и ги броеле спомениците

„Skopje 2014 CHALLENGE“ гласи предизвикот кој тимот на The Traveling Clatt си го постави пред себе при нивната посета на македонската престолнина.
Read more

Јапонија е подготвена за средба со НЛО

Јапонското Министерство за одбрана и силите за самоодбрана добија упатства во случај на средба со неидентификувани летечки објекти (НЛО), кои, меѓу другото, посочуваат да се соберат што повеќе информации за објектот.
Read more
play_arrow
filter

Дали ова е најубавиот протест?

Куп сино-бели знамиња, а демонстрантите пејат песни, удираат на тапани и ѕвонат на ѕвончиња. Да, така се протестира во Аргентина.
Read more
play_arrow

Заскитани китови во река полна крокодили во Австралија

Австралиските власти почнаа активност со цел повторно да ги вратат китовите во море откако заскитале во река полна крокодили во Австралија.
Read more
play_arrow
filter

Во кафе бар во Дубаи работат само роботи

Кафе бар во сместен во модерниот бизнис дел од Дубаи смисли иновативен начин како атмосферата на посетителите да им ја направи необична.
Read more
play_arrow

Направете сами: Креативни подароци со кои ќе ги израдувате најблиските

Во новото видео на BuzzFeed Nifty ќе ви покажат како да направите креативни и интересни подароци за вашите пријатели.
Read more

Во Египет откриени 13 запечатени саркофази стари 2.500 години

Египетските археолози најавија уште возбудливи откритија откако деновиве пронајдоа 13 одлично сочувани дрвени ковчези.
Read more
play_arrow

Русин во гаражата си прави армија роботи

Луѓето имаат различни хобија, од собирање поштенски марки, до правење на мини железници. Но, хобито на еден Русин е, верувале или не, изградба на роботи.
Read more