Стил

filter

Поглед во најголемиот приватен авион во светот

Постојат само неколку приватни авиони од типот на Boeing Business 747-8i, тие се елитен симбол на моќ, пишува Bored Panda. Овие авиони обично ги користат светските влади, за превоз на политичките лидери и државници.
Read more
Модни митови во кои мора да престанете да верувате

Модни митови во кои мора да престанете да верувате

Иако строго се придржувате до неколку модни правила, се подразбира дека нема да заминете на интервју за работа облечени во мини здолниште или длабоко деколте, но неколку модни правила се мит и треба да ги заборавите.
Read more
Козметички производи коишто може да ги направите сами

Козметички производи коишто може да ги направите сами

Новото истражување спроведено во САД вели дека жените во текот на животот трошат дури 225.360 долари на козметички производи и услуги.
Read more
Водич за жени - научете како сами да ја скратите косата
play_arrow

Водич за жени - научете како сами да ја скратите косата

Доколку и на вашата коса очајно ѝ треба шишање, погледнете го следното видео во кое се објаснува како самите да ги скратите оштетените врвови и да си направите фризура во домашни услови.
Read more
Направи сам: Домашен пластелин за играње

Направи сам: Домашен пластелин за играње

Во овие денови на изолација, која најмалите се во домовите, сакаат времето да им биде исполнето со различни активности. Пластелинот е одлична забава за најмалите, бидејќи самите можат да изработуваат најразлични предмети.
Read more
Шишање дома - водич во три чекори
play_arrow

Шишање дома - водич во три чекори

Во период кога не работат берберниците, а очајно ви треба шишање, мора да се обидете самите да си направите фризура.
Read more
Ким Кардашијан покажа колку тешко се облекува латекс
play_arrow

Ким Кардашијан покажа колку тешко се облекува латекс

Изгледа многу убаво кога се гледа на модните писти, но облекувањето на сѐ што е направено од латекс е далеку од едноставно. Тоа го покажа Ким.
Read more
Направете сами - природна маска за кожа

Направете сами - природна маска за кожа

Ветерот и студеното време кои се присутни овие денови имаат лошо влијание на сите типови кожа, особено на чувствителната кожа.
Read more
Хари и Меган за последен пат како дел од кралското семејство
filter

Хари и Меган за последен пат како дел од кралското семејство

Војводата и војвотката од Сасекс за последен пат се појавија во јавноста како дел од кралското семејство.
Read more
Насловните страни на списанијата покажуваат колку се промени идеалот за убавина

Насловните страни на списанијата покажуваат колку се промени идеалот за убавина

Не треба да постојат стандарди бидејќи секоја самоуверена личност зрачи со посебна убавина, а идеалите на убавина се менуваат со текот на времето.
Read more
Versace, Armani и Gucci ги откажаа модните ревии поради Covid-19

Versace, Armani и Gucci ги откажаа модните ревии поради Covid-19

Некои од најпознатите модни куќи ги одложуваат модните ревии поради ширењето на корона вирусот.
Read more
Најдобрите моменти од Модната недела во Париз
filter

Најдобрите моменти од Модната недела во Париз

Модниот тим на Observer ги одбра најдобрите моменти и трендови од модните ревии на кои дизајнерите ги презентираа новите колекции за есен - зима 2020/2021 година.
Read more
реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Read more