Манчестер Јунајтед најзагреан за Бејл

Напаѓачот Гарет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува El Mundo Deportivo.

Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер Јунајтед, но клубовите сè уште не се договориле за висината на обесштетувањето.

Претходно беше објавено дека Реал толку многу сака да се ослободи од Бејл, што дури беше подготвен да плати половина од неговата плата доколку го напушти клубот.

Минатата сезона, Велшанецот настапи на само 16 првенствени натпревари во Шпанија, на кои постигна два гола. Фудбалерот игра во Реал од 2013 година, каде се пресели од Тотенхем.

реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Фудбал

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Read more

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Read more

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Дурант, Ирвинг и Харден го победија Адебајо

Читај повеќе
  • play_arrow

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Читај повеќе
  • play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Читај повеќе
  • play_arrow

Лазаров: Го допревме дното

Читај повеќе

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Читај повеќе
  • play_arrow

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Читај повеќе