УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Милер: Да победевме 6:3 никој немаше да зборува за примените голови

Баварците капитулираа во три наврати, но нивната одбрана немаше да биде на тапет доколку нападот синоќа беше на висина на задачата, смета напаѓачот на актуелниот бранител на титулата.

Томас Милер го обвини нападот на неговиот тим за вчерашниот пораз на домашен терен во првиот четврфинален натпревар во Лигата на шампионите од страна на ПСЖ. Нападот чиј дел 90 минути беше самиот тој и кој учествуваше со еден гол во поразот од 2:3.

„Мора да постигнуваме и тоа како повеќе голови. Се разбира, секогаш можеме да ги дискутираме примените голови, но да завршеше 6:3 за нас никој немаше да се жали“, коментира Германецот за Sky Sports.

Сега Берн ќе мора да брка победа во Париз на реваншот наредниот вторник, што нема да биде лесна задача со оглед на големиот број на примени голови на домашен терен.

„Тоа е што е, сами сме си криви. Сега мораме да бркаме дефицит“, дополнува стрелецот на голот за израмнување на 2:2 во 60-тата минута.

Милер сепак смета дека грешките во одбраната не биле најголемиот проблем за Баерн.

„Па и не грешевме до толку. Доколку го разбудевме оној убиствен инстинкт во нападот кој нѐ разликува од останатите, тогаш ќе гледавте тотално различен натпревар“, вели Милер.

„Она што е јасно е дека никогаш не можете целосно да го запрете нападот на ПСЖ. Гаиме напаѓачки стил на игра, затоа постигнуваме многу голови, затоа победуваме многу натпревари, но овој пат промашивме куп одлични шанси“, искрен е тој.

реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Фудбал

Манџукиќ се откажа од мартовската плата бидејќи не играл

Read more

Ренова го совлада Силекс во воведниот натпревар од 28. коло

Read more

Јуве без Роналдо против Аталанта

Read more

Мурињо: Не ми е гајле што рекол Погба

Read more
 

Спорт

Манџукиќ се откажа од мартовската плата бидејќи не играл

Читај повеќе

Ренова го совлада Силекс во воведниот натпревар од 28. коло

Читај повеќе

Јуве без Роналдо против Аталанта

Читај повеќе

Мурињо: Не ми е гајле што рекол Погба

Читај повеќе

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Читај повеќе

Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Читај повеќе

Еванс: Еден ден ќе им раскажувам на моите внуци за победата над Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Читај повеќе