ММА легендата Сонен: Да зборуваме за ударот со рамо на Мекгрегор

Борбата Конор Мекрегор-Доналд Сероне беше долго очекувана и возбудлива.

Ирецот за 40 секунди го совлада ветеранот во УФЦ 246 и ги одушеви обожавателите кои со нетрпение го чекаа неговото враќање во октагонот.

За ударот со рамо на Мекгрегор и многу повеќе, во анализата на ММА легендата Чејл Сонен.

Ако ви треба потсетување како изгледаа тие удари, потсетете се ТУКА.

 

реклама

Останати спортови

Хорор повреда: Швајцарски скијач доживеа страшна несреќа при скијање

Read more

Историско финале: За првпат жена ќе суди на Супербоул

Read more

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Read more

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more