Моментот кога се повреди српскиот кошаркар што остана без бубрег

Денеска кошаркарскиот свет го потресе веста дека на српскиот репрезентативец Бориша Симаниќ морал да му биде отстрранет бубрегот. Тој се повреди во средата во самиот финиш на натпреварот од првото коло на МундоБаскетот против Јужен Судан, кој заврши со 115:83 во корист на Србија.

Симаниќ доби лакт во пределот на бубрегот од Нуни Омот, кој веднаш му се извини. Не можеше да продолжи да игра и истата вечер беше опериран. Докторите потоа не успеале да му го спасат бубрегот.

Бориша е висок 211 сантиметри и има 25 години. Не се знае дали ќе може да продолжи да игра кошарка.

реклама

Кошарка

АБА лигата воведе ново правило

Read more

Се продава првиот автомобил на Лука Дончиќ

Read more

Тодор Гечевски е нов спортски директор на Работнички

Read more

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Read more
play_arrow

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои воопшто не звучат како ликовите со кои се прославија

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Murder Mystery 2

Read more
play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more