Најдобрата руска тенисерка откри дека има девојка

Најдобрата руска тенисерка објави фотографија со девојката и откри дека е лезбејка. Дваесет и петгодишната Касаткина за првпат јавно проговори за нејзината сексуална ориентација во разговор со рускиот блогер Витја Кравченко.

Во разговор со Кравченко, Касаткина изрази поддршка за руската фудбалерка Надја Карпова која неодамна соопшти дека е лезбејка. Кога беше директно прашана дали е во врска со девојка, Касаткина одговори потврдно.

„Да, моментално имам девојка. Многу е тешко да се живее во тајност, бесмислено е. Целосно ќе се фокусираш на тоа кога е идеално да признаеш тоа што си. Се разбира, од самиот тебе зависи како ќе го направиш тоа и колку ќе кажеш“, одговори младата тенисерка.

Remote video URL

Дарја Касаткина најдобар пласман имаше во октомври, 2018 година кога беше десетта тенисерка во светот. Нејзин најголем успех на Грен слемовите е полуфиналето на Ролан Гарос годинава.

Вчера ја објави првата фотографија со девојката Наталија и доби бројна поддршка од обожавателите.

URL
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Тенис

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Read more

Кирјос погоди бабичка, па ѝ подари пешкир

Read more

Тенисер кој фати корона во САД: Не го пуштаат Ѓоковиќ, а сами не ги почитуваат правилата

Read more

Медведев и натаму прв на АТП листата, Ѓоковиќ шести

Read more
 

Спорт

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Читај повеќе

Чави ентузијаст пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Читај повеќе

Дали „деветката“ во Челси е проколната?

Читај повеќе

Конте: Мразам лажговци

Читај повеќе

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената свадба поради натпревар

Читај повеќе