НБА 2023/2024

Не е монтажа: Кари од тунелот постигна кош на другата страна на теренот

Голден Стејт Вориорс загуби од Лос Анџелес Клиперс на домашен терен во „Чејс Сентр“ со 130:125, но многу повеќе од самиот натпревар се зборуваше за потегот на Стеф Кари.

Главната ѕвезда на домашниот тим на загревањето шутираше на самиот излез од тунелот со една рака и постигна неверојатен кош „без коски“ на другата страна од теренот.

Кари во минатото покажа дека знае да постигне неколку луди кошеви од далечина, но со овој потег дефинитивно ја подигна границата уште повеќе.

URL

Публиката сепак беше и тоа како воодушевена, а кадрите од различни агли јасно покажуваат колку овој потег е нереален.

URL

Стеф Кари на крајот постигна 41 поен, но тоа не беше доволно за Голден Стејт да избегне пораз.

URL
Тагови
реклама

Кошарка

Како Вест стана логото на НБА?

Read more

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Read more

Бостон направи нов чекор кон титулата, ниту феноменалната игра на Дончиќ не му помогна на Далас

Read more

Лејкерс најде тренер во Конектикат

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе