Ни секс, ни град: Новите епизоди на „Sex and the City“ ќе бидат бескрајно здодевни

Обожавателите на серијата „Sex and the City“  не можат да се помират со фактот дека популарната Саманта нема да се појави во новите продолженија, а сега се открива дека новиот проект ќе биде уште поздодевен.

Во јануари беше најавено дека Кристин Дејвис, Сара Џесика Паркер и Синтија Никсон ќе се вратат во улогите на Шарлот, Кери и Миранда во обновената верзија на „Sex and the City“ на HBO Max.

Долго време кружеа гласини дека се размислува за „оживување“ на популарната серија од крајот на 90-тите и почетокот на 2000-тите, а обновената серија ќе се вика „And Just Like That…“ (сигурно ја препознавате познатата реплика на Кери Бредшо). Извршни продуценти ќе бидат Паркер, Дејвис, Никсон и Мајкл Патрик Кинг.

Веднаш беше познато дека Ким Катрал, која беше дел од оригиналната актерска екипа и ја играше Саманта Џонс, нема да биде дел од новата серија.

Според Page Six, ни актерот Крис Нот, кој го играше ликот на Ѕверка, големата љубов на Кери, нема да се појави во новите продолженија на серијата. Тој моментално е ангажиран во серијата „The Equalizer“ и снима два филма: „Brooklyn All American“ и „Someday Sometime“.

Page Six исто така наведува дека Дејвид Ајгенберг, кој го играше сопругот на Миранда, Стив, нема да го има во новите продолженија.

Дејството наводно ќе се врти околу трите пријателки кои сега се во петтата деценија од животот. Серијата ќе се состои од десет 30-минутни епизоди, а со снимање ќе почнат пролетва во Њујорк. Сите досегашни информации за новите епизоди на култната серија укажуваат на тоа дека нѐ очекува бескрајно здодевна серија, барем многу различна од оригиналната. Ни секс, ни град, ни бутур...

Приказната во „Sex and the City“, што почна да се емитува во 1998 година, се вртеше околу секс-колумнистката Кери Бредшо (Паркер) и нејзините пријателки Миранда Хобс (Никсон), Шарлот Јорк (Дејвис) и Саманта Џонс (Катрал), нивните врски и љубов кон модата во Њујорк. Серијата се емитуваше шест сезони, освои седум Еми награди и осум Златни глобуси.

Серијата се снимаше според истоимената книга на Кендис Бушнел и иако добиваше пофалби за рушење на секс табуата, сепак наиде и на критики поради недоволниот диверзитет и ноншалантното третирање на некои многу важни теми, како расната дискриминација и еднодимензионалното и стереотипно претставување на одредени групи граѓани.

Продолжете да читате: Сите заблуди што ни ги пласираше „Sex and the City“

Тагови
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more

Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Read more

„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Read more

Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе

Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Читај повеќе

„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Читај повеќе

Хиларија и Алек Болдвин го добија шестото дете

Читај повеќе

Новата опција на Netflix e корисна, но „јаде“ многу меморија

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се враќа една од најпопуларните серии од 90-тите

Читај повеќе
  • play_arrow

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

Читај повеќе