Nintendo објави нов трејлер за The Super Mario Bros. Movie

Во најкраткиот трејлер досега Nintendo покажа како ќе изгледа мачкиниот костим што го носи познатиот водоинсталатер.

Компанијата Nintendo ги изненади фановите и објави нов трејлер за филмот „The Super Mario Bros. Movie“. Клипот од 30 секунди прикажува дополнителни кадри од почетната сцена кои ги видовме во вториот трејлер, но и дополнителна содржина од борбата помеѓу Донки Конг и Марио, односно една од моќите на омилениот водоинсталатер - мачкин костим.

URL

Мачкиниот костим првпат го видовме во „Super Mario 3D World“ во 2013 година, но бидејќи Nintendo донесе многу нови способности во текот на годините за главниот лик да ги преземе, ќе мора да почекаме до премиерата на филмот за да видиме кои сѐ од нив ќе се најдат во него.

Новиот трејлер го означува и првиот пат кога го слушнавме гласот на Сет Роган како Донки Конг, откако последен пат можевме да го слушнеме остатокот од актерската екипа - Крис Прат како Марио, Џек Блек како Баузер, Ања Тејлор-Џој како Принцес Пич и Чарли Деј како Луиџи.

По објавувањето на вториот трејлер за филмот „The Super Mario Bros. Movie“, креаторот на „Mario“ игриците, Шигеру Мијамото, рече дека Nintendo го редизајнирал ликот Донки Конг за првпат откако се префрли на 3D во 1994 година. Компанијата имаше за цел малку поведар изглед, кој повеќе потсетува на оној од оригиналната игра.

URL

Премиерата на филмот ќе биде на 7 април годинава.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Филм & ТВ

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Read more

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Read more

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе