Nintendo објави нов трејлер за The Super Mario Bros. Movie

Во најкраткиот трејлер досега Nintendo покажа како ќе изгледа мачкиниот костим што го носи познатиот водоинсталатер.

Компанијата Nintendo ги изненади фановите и објави нов трејлер за филмот „The Super Mario Bros. Movie“. Клипот од 30 секунди прикажува дополнителни кадри од почетната сцена кои ги видовме во вториот трејлер, но и дополнителна содржина од борбата помеѓу Донки Конг и Марио, односно една од моќите на омилениот водоинсталатер - мачкин костим.

URL

Мачкиниот костим првпат го видовме во „Super Mario 3D World“ во 2013 година, но бидејќи Nintendo донесе многу нови способности во текот на годините за главниот лик да ги преземе, ќе мора да почекаме до премиерата на филмот за да видиме кои сѐ од нив ќе се најдат во него.

Новиот трејлер го означува и првиот пат кога го слушнавме гласот на Сет Роган како Донки Конг, откако последен пат можевме да го слушнеме остатокот од актерската екипа - Крис Прат како Марио, Џек Блек како Баузер, Ања Тејлор-Џој како Принцес Пич и Чарли Деј како Луиџи.

По објавувањето на вториот трејлер за филмот „The Super Mario Bros. Movie“, креаторот на „Mario“ игриците, Шигеру Мијамото, рече дека Nintendo го редизајнирал ликот Донки Конг за првпат откако се префрли на 3D во 1994 година. Компанијата имаше за цел малку поведар изглед, кој повеќе потсетува на оној од оригиналната игра.

URL

Премиерата на филмот ќе биде на 7 април годинава.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Android 14 доаѓа утре, што да очекуваме?

Read more

Филм & ТВ

Netflix повторно поскапува

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Read more

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Read more
 

Сцена

Netflix повторно поскапува

Читај повеќе
  • play_arrow

Бендот U2 прв одржа концерт во импресивната сала Sphere во Лас Вегас

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Читај повеќе
  • play_arrow

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Читај повеќе
  • filter

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриено колку бил платен Рајан Гослинг за улогата на Кен во Barbie

Читај повеќе
  • filter

Анистон за насловна позираше во бикини покриена само со сако

Читај повеќе