Објавен долгоочекуваниот трејлер за „Dune“

Дејвид Линч ја направи првата филмска верзија на научно-фантасичната новела „Dune“ во 1984 година, со Кајл Меклахлан во главната улога. Сега, режисерот Денис Виленов направи нова верзија, со Тимоти Шаламе во главната улога. Објавен е првиот трејлер на новиот филм.

Интересно е што во останатите улоги се појавуваат славни актери како Џејсон Момоа, Ребека Фергусон, Оскар Ајсак, Зендаја и Хавиер Бардем.

Премиерата на „Dune“ е закажана за 18 декември 2020 година.

реклама

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more

Овој октомври, обложете се на Ал Пачино

Read more

Нови видеа

play_arrow

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Read more
play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more