Објавен финалниот трејлер за „Star Wars: The Rise of Skywalker“

Обожавателите на „Star Wars“ имаат можност да го погледнат финалниот трејлер за „The Rise of Skywalker“, чија премиера е закажана за 20 декември. Улогите ги толкуваат Марк Хамил како Лук Скајвокер, Били Ди Вилијамс како Лендо Калрисијан и починатата Кери Фишер која ја репризира улогата на Леа, благодарение на претходно необјавени снимки за „The Force Awakens“.

Трејлерот завршува со зборовите на Скајвокер, кој вели „Силата нека биде со тебе“, додека втор глас додава „Секогаш“.

„The Rise of Skywalker“ е деветтата и финална епизода од приказната за Скајвокер. Тоа е директно продолжение на „The Last Jedi“ од 2017 година и ќе ја комплетира новата „Star Wars“ трилогија на Disney, започната во 2015 година со „The Force Awakens“.

реклама

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Read more

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Read more

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
play_arrow

Ги разбиваме најчестите митови за Бермудскиот триаголник

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Read more
play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more
play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more
play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Read more