ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Олимписката штафета ќе ја обиколи Јапонија и покрај пандемијата

Факелот со олимпискиот оган ќе мине низ сите 47 јапонски провинции, и покрај пандемијата на коронавирусот, соопштија денеска организаторите.

Маршрутата ќе биде исцртана во февруари следната година, а засега е познато дека олимпискиот факел ќе тргне од Фукушима на 25 март.

Олимпискиот оган на Националниот стадион во Токио ќе биде свечено запален на 23 јули.

Паралелно со ова, градоначалникот на Токио, Јурико Коике, изјави денеска дека не гледа „ниту едно сценарио“ што би можело да доведе до откажување на Олимпијадата, откако Игрите беа одложени минатата година поради пандемијата на коронавирусот COVID-19.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Останати спортови

УФЦ им даде откази на две легенди од тешка категорија

Read more

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Read more

Никогаш не е здодевно во Дагестан: Џудисти и навивачи се скршија од ќотек

Read more

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more
 

Спорт

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе
  • play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Читај повеќе

Анчелоти: Ришарлисон може да биде меѓу најдобрите напаѓачи во Европа

Читај повеќе

Ова се сите точки по кои Звезда ќе одговара за инцидентот со Ибрахимовиќ

Читај повеќе