СЕРИЈА А 2021/22

Откриено зошто полуде Бонучи и сакаше да се тепа

Фудбалерите на Интер го победија Јувентус по продолженијата со 2:1 и го освоија италијанскиот Суперкуп, а до триумфот дојдоа со голот на Алексис Санчес во 121. минута, токму кога Леонардо Бонучи требаше да влезе во игра.

Дефанзивецот на Јувентус го мачи повреда и затоа натпреварот го следеше од клупата за резерви, а тренерот на „Старата дама“, Масимилиано Алегри, планираше во последен момент да го внесе во игра за да изведе еден од пеналите.

Сепак, Интер постигна гол во последните секунди, а Бонучи, кој стоеше на крај аут-линијата, жестоко се судри со Кристијано Моцило, секретарот на Интер.

Очигледно е дека Моцила бурно го прослави голот, што му пречеше на Бонучи, кој го оттурна и остро дофрлајчи му:

„Не ми се смеј во лице, што правиш? Ќе те убијам“, викаше Бонучи додека камерите го снимаа.

URL

Il Tempo пишува дека Бонучи неколку пати го оттурнувал Моцила, дури наводно го удирал меѓу вратот и рамената, а на потег се дисциплинските органи на Лега Калчо.

Здружението на начивачи на Интер од Македонија, Inter Club Macedonia, стапи во контакт со Моцило кој им даде одјаснување што се случило:

„Не знам зошто така реагираше Бонучи по примениот гол, јас само го прашав дали влегува за да шутира пенали“.

реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Фудбал

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Read more

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тен Хаг: Не го ставив Роналдо бидејќи го почитувам

Читај повеќе

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе