Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Технологијата за безжично полнење е присутна веќе неколку години.

Сепак, од некои причини, и понатаму не е широко распространета и главно ја поддржуваат само флегшип модели.

Во прилог, погледнете ја листата на сите Android што во моментов поддржуваат безжично полнење. Оваа листа може да ви биде особено корисна ако тоа ви е значаен фактор при изборот на нов телефон.

Samsung

Samsung Galaxy Note 20/Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Z Flip/Z Flip 5G

Samsung Galaxy Fold/Z Fold 2

Samsung Galaxy S20/S20 Plus/S20 Ultra

Samsung Galaxy Note 10/Note 10 Plus

Samsung Galaxy S10/S10+/S10e

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9/S9+

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy S8/S8+/S8 Active

Samsung Galaxy S7/S7 Edge/S7 Active

LG

LG Wing

LG Velvet

LG G8/G8s/G8X

LG G7

LG G6 (SAD verzije)

LG V60

LG V50

LG V40

LG V35

LG V30

Huawei

P40/P40 Pro/P40 Pro+

P30/P30 Pro

Mate 20 Pro/Mate 20 RS Porsche

Mate 30/Mate 30 Pro/Mate 30 RS

Honor 30 Pro/Pro+

Honor V30 Pro

Google Pixel

Pixel 4/4 XL

Pixel 3/3 XL

Sony

Xperia 1 II

Xperia 10 II

Xperia XZ3

Sony Xperia XZ2/XZ2 Premium

Foto: Depositphotos/Irrmago

Foto: Depositphotos/Irrmago

Xiaomi

Mi 10T Pro

Mi 10/Mi 10 Pro/10 Lite

Mi 9/Mi 9 Pro

Mi Mix 3

Mi Mix 2S

Nokia

Nokia 9.3 Pureview

Nokia 9 Pureview

Nokia 8 Sirocco

Nokia 6 (2018)

Останати брендови

OnePlus 8 Pro

Motorola Edge+

ZTE Axon 10 Pro

ZTE Axon 9 Pro

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Мобилни

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Read more

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Read more

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Read more

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе