Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Во каталонскиот гигант Барселона се лути бидејќи во медиумите протекуваат информации од клубот и поради тоа решиле да тргнат во потрага по „кртот“ во соблекувалната.

Некој од клубот дава доверливи информации за медиумите, затоа челниците платиле детектив да го истражи сето тоа, а тренерот Чави Ернандес ја презел работата во свои раце.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Чави лично ги зел мобилните телефони на своите соработници од стручниот штаб и ги прегледал нивните пораки на апликацијата WhatsApp, додека професионалниот детективски тим има задача да го стори истото со фудбалерите.

Исто така, детективот ќе бара дали има вградени микрофони во соблекувалната на каталонскиот клуб, па дури и ќе влезе во туш кабините на играчите.

URL

За тоа време Чави му забрани на стручниот штаб на клубот да присуствува на важни состаноци со помошниците тренери и тимот, додека не се утврди кој ја објави информацијата во јавноста.

Чави е сомничав кон дел од стручниот штаб (економистите, тим менаџерот итн.), па тие ќе отсуствуваат од тимските состаноци до понатамошно известување.

Шпанските медиуми наведуваат дека довербата меѓу играчите е нарушена, исто како и меѓу персоналот, а Чави е на готовност и презема детективски обврски за да го реши тековниот проблем.

За потсетување, Чави ќе ја напушти Барселона на крајот од сезоната и клубот активно бара негова замена. Во моментов најмногу се споменува името на Роберто де Зерби, актуелниот менаџер на англискиот клуб Брајтон.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Фудбал

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Read more

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Read more

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Read more

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе

Алкарас нема да ја брани титулата во Барселона

Читај повеќе

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Читај повеќе

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Читај повеќе

Шампионката во трискок нема да го брани златото во Париз

Читај повеќе

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Читај повеќе

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Читај повеќе