Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Во тек е Австралија опен, како и Модната недела во Париз, а на неодамна одржаната ревија на модната куќа Dior присуствуваше и познатиот тенисер Роџер Федерер.

Федерер на ревијата дојде во друштво на сопругата Мирка, а како што можете да видите од приложените фотографии ужива во пензионерскиот живот.

URL

Познатиот пар привлече големо внимание на настанот, а Мирка Федерер сепак остави најголем впечаток.

URL

Нејзиното елегантно издание ги освои срцата на многу модни критичари. Носеше фустан со плетена апликација на коза (анг. goat) со која многумина сметаат дека сакала да укаже дека иако нејзиниот сопруг е пензиониран, уште е GOAT (Greatest Of All Time).

URL

Што се однесува до Федерер, тој за модната недела носеше елегантен црн костум, кој одлично се совпаѓаше со аутфитот на неговата сопруга. За останатите денови на Модната недела имаше резервирано и други елегантни комбинации.

URL
URL
URL
URL

 

реклама

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Стил

Ламбата за гел нокти може да предизвика оштетување и мутација на ДНК

Read more

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Read more

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Read more

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Read more
 

Магазин

Правилно чистење на телевизорот и далечинскиот управувач

Читај повеќе

Жените родени во 3 знаци претпочитаат машко друштво

Читај повеќе

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Читај повеќе

Едноставни начини како да се опуштите по напорниот работен ден

Читај повеќе

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе