Пингвински приказни: Борба за живот

Птица од типот џиновски петрел напаѓа група царски пингвини, а на помош ќе дојде неочекуван спасител.

Петрелите, иако делуваат мали, доколку се исправат достигнуваат височина и до еден метар. Месојадци се и прилично агресивни, а неретко напаѓаат и убиваат пингвини.

Но, на групата царски пингвини на помош им дојде нивен роднина од видот аделиски пингвини кој важи за најенергичен и најборбен меѓу пингвините.

реклама

Забава

Рај за велосипедисти

Read more

Кога кучето ти е внук

Read more

Кој кому прави шега?

Read more

Кенгурска тепачка

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more