СЕРИЈА А 2019/20

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Ибрахимовиќ не беше задоволен што во 61. минута беше заменет со Емерсон Леау на гостувањето кај Наполи, само минута откако домаќините поведоа со 2:1. Наместо Милан со Ибра да брка израмнување, Ибра се пресели на клупата. Швеѓанецот беше многу лут кога ја напушташе играта, но тренерот Стефано Пиоли не е загрижен за неговата реакција, ниту пак му замерува.

„Тој е роден победник, нормално е да излезе од терен лут во момент кога го губи натпреварот. Него повредата му направи проблем, му ја наруши кондицијата и затоа не може секогаш да игра одлично“, вели стратегор на „Росонерите“.

Ибра кога излезе од теренот бесот го истури врз едно шише со вода. Милан потоа успеа да дојде до израмнување и да освои бод.

„Не се налути поради замената туку затоа што можевме да одиграме подобро во некои ситуации и затоа што тој самиот можеше да даде повеќе. На крајот сепак беше многу среќен. Неговата желба е да му помогне на тимот до крајот“, тврди Пиоли.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Фудбал

Фулам се врати во Премиерлигата

Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Читај повеќе

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе