По шамарење, нема плачење

Шамарењето е многу популарен облик на спорт во Русија, каде се организираат големи натпревари кои на социјалните мрежи ги гледаат милиони луѓе.

Василиј Камоцкиј е крал во шамарење, но во последно време не му одат работите од рака. Последниот пораз го доживеа во финалето на Меѓународниот турнир во Варшава.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dawid Zalewski (@zales2102)

Полјакот Давид Залевски славеше победа по три рунди, откако и двајцата борци имаа видливи повреди на лицето.

Потоа и двајцата натпреварувачи на социјалните мрежи покажаа како им изгледаат лицата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dawid Zalewski (@zales2102)

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Останати спортови

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Read more

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more

Убиен поранешниот MMA борач Тајлер Ист

Read more

Во САД почнаа натпревари пред полни трибини

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

SportKlub: Македонија - репрезентативен фудбал во својата суштина

Читај повеќе

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе