Поглед во крајбрежната куќа во Корнвол која чини 2 милиона фунти

Луксузната куќа лоцирана на атлантското крајбрежје во Корнвол во Велика Британија има неверојатен поглед на Атлантскиот океан и чини 1,95 милиони фунти.

Станува збор за имот наречен Гуден Хин кој се наоѓа на врвот на карпа над плажата Портрит на брегот на Атлантикот. Ова место било бунгалов во 1920-тите, но сегашните сопственици изградиле нешто навистина посебно во 2016 година во соработка со Philip Chapman Construction и CSA Architects.

Станува збор за уникатна куќа дизајнирана со прозорци од подот до таванот со цел најдобро да се искористи нејзината локација и да се обезбеди поглед на океанот. Исто така, куќата е опремена со соларни панели, кои служат за загревање на водата.

Приземјето има голем ходник, како и главна спална соба со соблекувална и бања. Има уште две спални соби, семејна бања, ТВ соба, туш кабина и работна соба. На горниот кат има дневна соба со панорамски поглед, а голема врата води до балконот и овозможува свеж морски воздух. Има и кујна од отворен план со трпезарија.

Има дозвола за изградба на гаража доволна за четири автомобили, како и тревен покрив. Дел од имотот е градина, а предност секако е приватноста.

 

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Вести

Иднината сега: Domus користи обновлива енергија, има кабини, теретана и базен

Read more

Роверот на Марс сними „врата“ врежана во карпа

Read more

Зошто Европејците не се капеле во средниот век?

Read more

Босна и Херцеговина го има најскапиот водопад во светот

Read more
 

Гик

Популарни страници следат сè што правиме на интернет: Се памти и тоа што е избришано

Читај повеќе
  • filter

Иднината сега: Domus користи обновлива енергија, има кабини, теретана и базен

Читај повеќе

Доаѓаат големи промени во iOS 16

Читај повеќе

Научници оживеаја активност во човечко око после смрт

Читај повеќе

Роверот на Марс сними „врата“ врежана во карпа

Читај повеќе

Ситуацијата за Need for Speed ​​се менува

Читај повеќе

iPhone не е единствениот кој се префрла на USB-C порт

Читај повеќе

Зошто Европејците не се капеле во средниот век?

Читај повеќе
  • filter

Босна и Херцеговина го има најскапиот водопад во светот

Читај повеќе