Поглед во најмалиот стан во Њујорк - се изнајмува за 2.000 долари месечно

Во видео на TikTok е претставен еден од најмалите станови во светот кој се состои од една правоаголна просторија без бања, а поради големината е окарактеризиран како „плакар со само еден прозорец“.

Ови Лазари е агент за луксузни недвижности кој работи на продажба на некои од најексклузивните и најскапите станови во Њујорк.

Сепак, решил да се одмори од луксузните зданија па му понудил на својот колега Џона Лемел да му го покаже најмалиот достапен стан за кој открил дека е на пазарот за 1.975 долари месечна кирија.

Во видеото, Џона влегува во она што може да се опише како плакар со само еден прозор, мини фрижидер, плакар и мијалник.

Тоалетот и тушот не се дел од станот, туку се наоѓаат во посебна просторија низ ходникот, која е заедничка со другите станари во зградата.

@jonahlemmel

I can’t even believe this is real…🥲 guess the location 👇👇

♬ Blue Blood - Heinz Kiessling & Various Artists

Објавувајќи го видеото, Џона рече: „Требаше да му ја видите фацата кога дозна дека бањата е во ходникот“.

Осудувајќи го пазарот на недвижности во градот, еден корисник на гореспоменатата социјална мрежа рече: „Ова мора да е незаконско“.

Во коментарите, други корисници изразија чудење што луѓето се согласуваат да живеат во толку тесни простори само затоа што се во Њујорк.

Тагови
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Архитектура

Култното казино Mirage во Лас Вегас оди во историја

Read more

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more

Тоне еден од најголемите градови во светот

Read more

Со бетон што апсорбира CO₂ изградена куќа во Јапонија

Read more
 

Магазин

Кои се најпопуларните имиња во светот?

Читај повеќе

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Читај повеќе

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Читај повеќе

4 знаци на рак на дебелото црево на кои треба да внимавате

Читај повеќе

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Читај повеќе

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Читај повеќе

Внимавајте: Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија

Читај повеќе