Поглед во новата вила што Леонардо Дикаприо ја купи во Лос Анџелес

Славниот актер Леонардо Дикаприо неодамна одвои 7,1 милион долари за куќа во Лос Анџелес.

Станува збор за елегантна вила во шпански колонијален стил која претходно била во сопственост на пејачката Гвен Стефани. Сега во неа ќе живее мајката на актерот. Пред неколку години, Дикаприо одвои 4.9 милиони долари за куќа во која живее неговиот татко.

Актерот поседува неколку недвижнини, дел од неговата колекција се дом во Лос Анџелес којшто го купи во 90-тите од Мадона, модерен дом во Палм Спрингс купен во 2014 година и дом во Малибу вреден 23 милиони долари, купен во 2017 година.

Купените недвижности не ги користи само тој туку ги подарува на членови од семејството. Дикаприо поседува 8 стана во Њујорк и остров на Белизе.  Актерот и понатаму живее во вила во Лос Фелиз, населба во Лос Анџелес. Станува збор за куќа во шпански колонијален стил во којашто има базен, библиотека, домашно кино и теретана.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Архитектура

Најголемиот зелен покрив: Како се создава климатски отпорен град?

Read more

Архитектонско чудо: Хотел на вода што ротира и генерира електрична енергија

Read more

Пентхаус во Мајами е најскапата недвижност платена со криптовалута

Read more

Поглед во новата вила што Леонардо Дикаприо ја купи во Лос Анџелес

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе