Поглед во новиот дом на Џеј Ло и Бен Афлек: Луксуз од 35 милиони долари

Џенифер Лопес и Бен Афлек конечно најдоа место што ќе го наречат свој дом, по речиси две години барање, откако се венчаа минатиот јули.

Вљубениот пар, наводно, купил вила со седум спални соби и 13 бањи во Пацифик Палисадес, вреден 34,5 милиони долари.

Нивниот нов дом, лоциран во престижниот Рустик Кањон, има гаража за шест автомобили, куќа за гости, базен и трпезарија со камин, како и бар, џакузи и надворешна кујна.

Вилата е изградена во стилот на куќите во Хемптонс - од големото лоби влегувате во пространа дневна соба со камин и трпезарија.

Заедно со винарска визба, домашна теретана и спа, примарниот апартман има приватен балкон, двојни бањи и пространа гардероба.

Веста за купувањето на вилата доаѓа по опсежна потрага, која вклучуваше посета на десетици домови во различни луксузни населби во Лос Анџелес од Беверли Хилс до Хиден Хилс.

Лопес ја стави на продажба својата куќа во Бел Ер за 42,5 милиони долари. Парот сакал да ја реновира куќата, но се премислиле и ја ставиле на продажба. И Афлек ја продаде својата палата со седум спални соби во Пацифик Палисадес во август за 29.995.000 долари на анонимен купувач.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Стил

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Read more

26 Моден викенд Скопје – зборуваме за одржливост среде брендови за брза мода

Read more

Најдобро облечени: Актерки кои ја вратија елеганцијата на Оскарите

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе