Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Припадниците на пакистанската полиција добија ролерки, а Russia Today објави видео во кое полицајците демонстрираат и посебна тактика со пукање од службено оружје.

Колку ќе им помогнат ролерките во извршувањето на должноста покажаа во снимката во која демонстрираа како спречуваат крадци.

реклама

Чек дис аут

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Read more

Спасување срна со замрзната муцка

Read more

8-годишно момче готви како вистински професионалец

Read more

Amazon мора да го смени логото, премногу потсетува на Хитлер

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more