Преполниот куфер ќе стане минато: Пробајте го генијалниот метод 333

Колку пати ви се случило да одите на патување со полн куфер, а потоа никогаш да не облечете половина од работите што сте ги донеле?

Ако досега сте се соочиле со овој проблем, би можел да ви помогне методот со интересното име 333, кој стана вирален на TikTok.

Имено, методот 333 е создаден од инфлуенсерката Рејчел Спенсер, чија намера била на своите следбеници да им покаже дека со само 9 парчиња облека - 3 горни, 3 долни и 3 пара чевли, може да се создаде огромен број на аутфити, што и самата го демонстрираше.

@rachspeed Replying to @specialdakota another one!! this time i did an oversized blazer, pointy toe boots, cardigans and more to mix it up #tryon #falloutfits #fitcheck ♬ This Will Be (An Everlasting Love) - Natalie Cole

Со оглед на тоа што нејзиното видео брзо стана вирално, нејзините следбеници ѝ побараа уште вакви видеа, па Рејчел направи уште неколку слични видеа, а во едно од нив успеа да создаде дури 19 комбинации од само 9 парчиња.

@rachspeed the secret is a scarf as a ✨top✨i can prob carry my vacay items all in a tote!! #333outfitchallenge #packwithme #vacationoutfits #capsulewardrobe #outfitinspo ♬ Murder On The Dancefloor - Sophie Ellis-Bextor

Откри и дека методот 333 го смислила пред едно патување во Лондон и дека најмногу го користи кога пакува гардероба за патување.

Генијалноста на овој метод се крие во неговата способност да трансформира неколку парчиња облека во безброј стилски комбинации. Со стратешко мешање и усогласување на горните делови, долните и чевлите, патничките можат без напор да преминат од ден во ноќ, од обични прошетки до елегантни вечери.

Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Стил

3 чекори како да ги обновите веѓите откако премногу сте ги истенчиле

Read more

Каде треба да го чувате парфемот во лето?

Read more

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more
 

Магазин

  • play_arrow
  • filter

Кејт Мидлтон се појави на Вимблдон и ја одушеви публиката

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Читај повеќе

Каде во светот жените имаат најбујни гради?

Читај повеќе

Три најдобри протеини за здравo срце

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Читај повеќе

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе