ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2020

Пропадна една од најдобрите опции за трансфер на Луис Суарес

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарес има многу опции каде да ја продолжи кариерата, но ја испушти најреалната алтернатива со оглед на неговата моментална ситуација – Јувентус. Според RAC1, Уругваецот нема да може да игра во италијанскиот тим бидејќи нема да може да добие италијански пасош до 5 октомври, а тоа ќе го спречи стрелецот да биде запишан во изборот на Андреа Пирло во Лигата на шампионите.

Според информациите од шпанските медиуми во понеделникот, Суарес треба да полага испит за италијанско државјанство во четврток, но не е јасно дали воопшто ќе стигне таму, со оглед на објавените информации денес. Покрај тоа, Јувентус не сака да плати сума за трансфер за Суарес, а преговорите помеѓу играчот и Барселона за раскинување на договорот се во застој, бидејќи напаѓачот тврди дека ги добива сите плати што му следуваат во Барселона до крајот на договорот.

Како резултат на ситуацијата, се очекува управата да се насочи кон други трансфер цели, откако на „Бјанконерите“ им се допаѓа Един Џеко за улогата на нов напаѓач. Голгетерот на Рома има интерес да се пресели во Јувентус, но и неговиот трансфер е под прашалник откако синоќа се искомпликуваа работите. Со пропаѓањето на трансферот на Суарес, ова се очекува да се промени и шампионите во Италија да работат на негово привлекување во следните 2 недели.

Што се однесува до самиот Суарес, сè уште има кандидати за него. Друг фаворит за неговиот потпис, покрај Јувентус, е Атлетико Мадрид, но „Јорганџиите“ не сакаат да плаќаат трансфер сума за него.

Тагови
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Фудбал

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Read more

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Read more

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Read more

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Read more

Спорт

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Читај повеќе

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Читај повеќе

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Читај повеќе

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Џокерот: Хауард провоцира, а Јокиќ „мртов ладен“

Читај повеќе

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Читај повеќе