Руски УФЦ борач брутално претепа ММА борач поради долг

Рускиот ММА фајтер Сергеј Каритонов се најде во болница откако беше брутално нападнат од рускиот УФЦ борач Адам Јандиев. Инцидентот се случи за време на Battle of Champions во Москва, настан на кој и двајцата присуствуваа.

Каритонов ќе биде во болница најмалку 10 дена поради скршен нос и фрактура на слепоочницата, повреди здобиени по силните удари од Јандиев. На снимката јасно се гледа дека Каритонов не очекуваше дека УФЦ борачот ќе го нападне, па додека разговараа рацете му беа во џеб.

URL

Полицијата спречи поголем инцидент, пренесе RT.

Каритонов од болница ја објасни целата ситуација што се случи пред неколку дена. Рускиот ветеран откри дека односот меѓу двајцата пријатели се влошил поради долг од 25.000 евра кои Каритонов му ги позајмил на Јандиев, за да отиде на подготовки во Тајланд.

„Почувствував дека ме удри со нешто, со нешто во левата рака. Знам дека секогаш носи со него боксирач.

Сакам да им се обратам на сите професионални спортисти. Никогаш не ја користете вашата сила надвор од спортските терени, користете ја само во случаи кога вашите блиски се загрозени. Најстрашно е кога луѓето во сала се посебно подготвени за извршување насилство. Тренерите се тие кои треба да ги спречат таквите поединци и да ги исфрлат од терен. Јас сум трениран спортист, а се најдов во ваква ситуација. Сигурно ќе бидам без борба барем 3 месеци, а тука се и фрактурите, модринките... Учете од туѓите грешки“, порача 40-годишниот Русин.

Тагови
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Останати спортови

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Read more

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Read more

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Read more

Одбојкарите загубија од Турција

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе