SAG награди: „Black Panther“ најдобар филм

Суперхеројскиот филм ја победи конкуренцијата на доделувањето на наградите кои многумина ги сметаат за најава на Оскарите.

SAG наградите, во кои актерите ги наградуваат своите колeги за остварувања од претходната годите, беa одржани во Лос Анџелес, 25 година по ред.

Овие награди се сметаат за предвидување на добитникот на Оскар, а суперхеројската приказна „Black Panther“, прв таков номиниран за Оскар за најдобар, доби две награди.

За најдобар актер е прогласен Рами Малек, актерка Глен Клоуз, а за споредни улоги Махершала Али и Емили Блант.

Екипата на „Black Panther“  е наградена со признание за најдобар актерски ансамбл, а во говорот се заблагодарија за можноста да изградат свет каков што сакаат да гледаат во реалноста. Филмот ја доби и наградата за најдобар каскадерски тим.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Филм & ТВ

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more

Доделени наградите на 19. Синедејс

Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Read more

Сцена

  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Читај повеќе

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе