Салата од макарони - одлично предјадење за посна слава

Збогатете ја трпезата со овој рецепт за салата со макарони, туна и маслинки. Одлична е како предјадење за било која посна слава, а се подготвува навистина брзо.

Посните салати со тестенини се особено вкусни бидејќи можат дури и да заменат цел оброк, а посната салата со макарони претставува врвен специјалитет со кој ќе бидете одушевени. Од додатоци можете да ставате што и да посакате, а ние ви го пренесуваме рецептот за салата со тука и маслинки.

Потребни состојки:

  • 1 пакување макарони
  • 2 конзерви туна
  • 100 гр маслинки
  • посен мајонез
  • зачини по желба

Подготовка:

Макароните сварете ги стандардно, процедете ги и префрлете ги во сад. Почекајте да се подизладат па додадете туна која претходно сте ја исцедиле од маслото. Додадете ги и маслинките (цели или сечкани), мајонез и зачини по желба. Сето тоа убаво измешајте го, па сервирајте.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Рецепти

Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more

Оригинален рецепт за мексикански палачинки

Read more

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more

Рецепт на денот: Виенски шницли со помфрит и холандски сос

Read more
 

Магазин

Неколку трикови за чистење на кадата без абразивни хемикалии

Читај повеќе

Избришете го нејзиниот број: Типови на „пријателки“ кои не ви требаат во животот

Читај повеќе

Како да ги научите децата правилно да ја користат технологијата?

Читај повеќе

Симптоми на рак на панкреасот што може да се појават неколку месеци пред дијагнозата

Читај повеќе

Пет хороскопски парови кои се најдобри бизнис партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

4 вежби без опрема што ќе ви го трансформираат целото тело за само 4 недели

Читај повеќе
  • play_arrow

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Читај повеќе

Како правилно се чистат екраните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Читај повеќе