Samsung го најави Galaxy Z Flip5 Retro

Samsung има богата историја кога станува збор за телефоните на преклопување, а сега јужнокорејската компанија му оддаде почит на еден од своите највлијателни модели, Samsung E700, кој се појави пред две децении.

Станува збор за ограничениот модел Galaxy Z Flip5 Retro, кој го красат добро познатите индиго сина и сребрена боја, исто како што беше случајот со моделот E700, а има и графички модификации со пиксели на корисничкиот интерфејс, како и анимација на градскиот пејзаж на екранот Flex Window, кои навистина предизвикуваат носталгија.

Samsung го испорачува паметниот телефон во убава кутија со логоа на моделите Z Flip5 и E700, како и Flipsuit картички со налепници на поранешните логоа на Samsung. Дел од пакетот е колекционерска картичка Samsung E700 со изгравиран единствен сериски број.

Galaxy Z Flip5 Retro ќе биде достапен во ограничени количини во Јужна Кореја од 1 ноември, како и во Обединетото Кралство, Франција, Германија, Шпанија и Австралија ден подоцна, од 2 ноември. Клиентите на овие пазари можат да го купат уредот преку официјалната веб-страница на Samsung.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Мобилни

Конечно скокна продажбата на телефони

Read more

Vivo ја претстави серијата мобилни телефони X100

Read more

Корисниците на iPhone ќе имаат дополнителна бесплатна година на сателитската функција Emergency SOS

Read more

iPhone 16 ќе има дополнително копче – која ќе му биде функцијата?

Read more
 

Гик

Google в петок ги брише сите стари кориснички сметки

Читај повеќе

10 занимливости за Наполеон што веројатно не ги знаете

Читај повеќе

Метеж во орбитата на Земјата - на повидок сообраќајни правила и во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина гради подводен дата центар со моќност од шест милиони компјутери

Читај повеќе

Не биле дивјаци, туку како нас: 5 откритија што го објаснуваат животот на неандерталците

Читај повеќе

Новогодишна понуда на Телеком за вистинско поврзување

Читај повеќе

Историчарите спорат: Еден римски цар бил трансродово лице

Читај повеќе

Заштитете го вашиот профил на Gmail да не останете без него по 1 декември

Читај повеќе

Конечно скокна продажбата на телефони

Читај повеќе