Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Компанијата Samsung претстави уште една верзија на својот нов флегшип смартфон, а тоа е Galaxy S20 Tactical Edition.

Oд Samsung велат дека S20 Tactical Edition е дизајниран за потребите на војската. S20 Tactical Edition е со неколку дополнителни можности за софтверот и безбедносни опции, а сместен е во куќиште кое се нарекува Juggernaut.

Има исти спецификации како S20, 6,2-инчен OLED екран, Snapdragon 865 процесор, 12 GB RAM, 128 GB интерна меморија, 5G поддршка и 3 задни камери.

Има посебен night-vision mode кој е одлично софтверско решение за потребите на војската. Исто и stealth mode кој ги исклучува сите видови на комуникација(еден вид на авионски режим).

S20 Tactical Ediotion нема да биде пуштен во продажба на пазарот, туку ќе биде достапен само за некои IT партнери, пишува The Verge.

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Косово и Нагорно-Карабах не може да се споредуваат

Read more

Мобилни

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Read more

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Гик

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Читај повеќе
  • play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе

Sonin Hybrid претстави дрон кој лета со брзина од 225 км/ч

Читај повеќе