Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Компанијата Samsung претстави уште една верзија на својот нов флегшип смартфон, а тоа е Galaxy S20 Tactical Edition.

Oд Samsung велат дека S20 Tactical Edition е дизајниран за потребите на војската. S20 Tactical Edition е со неколку дополнителни можности за софтверот и безбедносни опции, а сместен е во куќиште кое се нарекува Juggernaut.

Има исти спецификации како S20, 6,2-инчен OLED екран, Snapdragon 865 процесор, 12 GB RAM, 128 GB интерна меморија, 5G поддршка и 3 задни камери.

Има посебен night-vision mode кој е одлично софтверско решение за потребите на војската. Исто и stealth mode кој ги исклучува сите видови на комуникација(еден вид на авионски режим).

S20 Tactical Ediotion нема да биде пуштен во продажба на пазарот, туку ќе биде достапен само за некои IT партнери, пишува The Verge.

реклама

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

Read more

Македонец од Белгија раскажува: Пред да се заразам мислев COVID-19 е само обичен грип

Read more

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Состојбата се влошува: денеска дури 62 новозаразени

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе