НБА 2023/2024

Шоу на Стеф Кари, ни сам не можеше да поверува какви тројки погодуваше

Ноќта од вторникот кон средата на НБА паркетот се одиграа шест натпревари, а Стеф Кари приреди вистински спектакл во победата на неговите Голден Стејт Вориорс над Орландо Меџик со 121:115.

Стеф Кари блесна и по којзнае кој пат во кариерата погоди „невозможни“ удари за три поени. Кари постигна 36 поени и додаде 6 асистенции и 2 скока.

URL

Хит погодокот, кој од утринава се споделува на социјалните мрежи, е тројка под фаул на 3 секунди пред крајот на втората четвртина. Кари погоди тројка при контакт од речиси невозможна позиција под фаул за пресврт на Голден Стејт.

URL

Во продолжението неговиот тим рутински си ја заврши работата и славеше важна победа против Меџик.

Remote video URL

Најголема сензација предизвикаа Шарлот Хорнетс кои го совлада Сакраменто Кингс со 111:104 во натпревар во кој ретко кој им даваше шанса.

Изненадување предизвика и Оклахома Сити Тандер совладувајќи го Бостон Селтикс на свој паркет, а лесни победи забележаа Њу Орлеанс Пеликанс и Филаделфија 76ерс. Во продолжение погледнете ги сите резултати од претстојната ноќ.

Резултати:

Филаделфија 76ерс - Чикаго Булс 110:97
Мемфис Гризлис - Сан Антонио Спарс 106:98
Њу Орлеанс Пеликанс - Бруклин Нетс 112:85
Оклахома Сити Тандер - Бостон Селтикс 127:123
Голден Стејт Вориорс - Орландо Меџик 121:115
Сакраменто Кингс - Шарлот Хорнетс 104:111

Табела:

Тагови
реклама

Кошарка

Како Вест стана логото на НБА?

Read more

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Read more

Бостон направи нов чекор кон титулата, ниту феноменалната игра на Дончиќ не му помогна на Далас

Read more

Лејкерс најде тренер во Конектикат

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе