Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Една од најемотивните сцени од синоќешното збогување на Роџер Федерер од тенисот беше кога на терен му се придружија сопругата Мирка и нивните четири деца.

Сите се прегрнуваа и плачеа, а Федерер се обиде да ги утеши децата.

„Немојте да плачете. Јас сум многу среќен, не сум тажен“, им кажа тенисерот додека по лицето му течеа солзи.

 Со децата разговараше на англиски јазик.

URL

На интернет кружат емотивни фотографии и снимки од последниот меч на Роџер Федерер. Швајцарскиот тенисер се расплака по мечот, а ниту неговиот најголем ривал Рафаел Надал не можеше да ги сокрие солзите додека се прикажуваше филмот за кариерата на тенисерот.

Двајцата тенисери плачеа додека ги гледаа најдобрите моменти од кариерата на Федерер и се држеа за раце во знак на поддршка.

URL
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Тенис

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Read more

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Ивановски загуби во Србија од нискорангираниот Халијак

Read more
 

Спорт

ФИГЦ ја објасни 10-бодовната казна на Јувентус

Читај повеќе

Меси потпишува за Саудијците, воопшто немало понуда од Барса

Читај повеќе

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

Читај повеќе

Ништо од пресвртот за историја: Мајами ги декласираше Селтикс за финале во НБА

Читај повеќе

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе