СЈО најави нов случај наречен „Тврдина“

Специјалното јавно обвинителство најави нов предмет „Тврдина“. Предметот се однесува на двајца началници, кои потпомогнати уништиле средствата за следење на комуникациите.

Обвинителката Ленче Ристовска, во моментов го образложува случајот. Следуваат повеќе информации за најновиот случај, по завршувањето на прес-конференцијата.

СЈО досега објави отворање на два случаи, „Титаник“ за изборни нерегуларности и „Тортура“ за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски.

Специјалното јавно обвинителство бара и сослушување на началникот на Петта управа, Горан Груевски, по кој полицијата трага бидејќи е недостапен за сослушување.

Горан Груевски е близок соработник на поранешниот директор на Управата за контраразузнавање Сашо Мијалков.

реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Македонија

Силјановска телефонски разговарала со Зеленски: Украинскиот народ може и во иднина да смета на македонското сојузништво и пријателство

Read more

Таравари: Конечен договор со ВМРО-ДПМНЕ денеска или утре

Read more

Левица: Минирањата на Бехтел и ЕНКА оштетија црква од XIX век

Read more

Милошоски: Во новата влада најверојатно ВМРО-ДПМНЕ, ВРЕДИ и ЗНАМ

Read more
 

Вести

Генералното собрание на ОН ја усвои Резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Читај повеќе

Драмскиот театар Скопје гостува на фестивалот РУТА во Сараево

Читај повеќе

И Русија е за независна Палестина

Читај повеќе

Силјановска телефонски разговарала со Зеленски: Украинскиот народ може и во иднина да смета на македонското сојузништво и пријателство

Читај повеќе

Им ветувал виза за странска земја: Измамник од Скопје земал по 1.000 евра од лице

Читај повеќе

Нови детали за атентатот на Фицо: Атентаторот бил проукраински

Читај повеќе

Таравари: Конечен договор со ВМРО-ДПМНЕ денеска или утре

Читај повеќе

Биљана Стојановска ќе ја промовира третата книга поезија „Додека спиеш“

Читај повеќе

Радев: Позитивен знак е желбата на претседателката за средба, очекуваме промена на реториката и крај на јазикот на омраза

Читај повеќе