Соиграчите застанаа зад Герет Бејл

Синоќа публиката на „Сантјаго Бернабеу“ го истури својот гнев на Герет Бејл. Навивачите на Реал Мадрид реагираа по наивниот потег на Велшанецот да ги вклучи „Лос Бланкос“ во натпис со неговите приоритети, што доби силен одек низ цела Европа. Голем дел од Мадридистите започнаа да го исвиркуваат Герет на почетокот на неговото загревање во близина на аут-линијата.

Кога стапна на теренот, илјадници го изразија своето незадоволство кон бројот 11. „Бернабеу“ одамна не се сеќаваа на слична жестока реакција кон нивни играч. Поставувањето на навивачите не влијаеше негативно на фудбалерот, кој се претстави многу добро на натпреварот и одигра силни 30 минути.

– Се надевам дека свирежите до Бејл нема да траат цела сезона, рече менторот Зинедин Зидан на прес-конференција по средбата со Реал Сосиедад.

– Фактот што го прославивме на овој начин голот (третиот) покажува дека сме обединети. Герет секогаш ме третира добро и заслужува почит. Тој тренира добро и му помага на тимот. Ако продолжи вака, публиката ќе го промени ставот кон него, рече еден од хероите на „Белите“ Федерико Валверде.

– Го поддржуваме на теренот. Сега тој мора да ги освои срцата на луѓето, рече голманот Тибо Куртоа.

реклама

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more