Тенис

filter

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Канадската тенисерка ја прифати понудата на својот обожавател, а парите ќе ги донира во борбата со коронавирусот.
Read more

Коронавирусот го нокаутира тенисот: Нема АТП турнири до 31 јули

Суспензијата на АТП турнејата е продолжена до 31 јули поради пандемијата на коронавирус, соопштија од асоцијацијата.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ е уверен дека ќе ги сруши рекордите на Федерер

Светскиот ракет број 1, Новак Ѓоковиќ е уверен дека ќе ги сруши рекордите на легендата Роџер Федерер.
Read more

Федерер донира 1 милион долари за децата во Африка

Фондацијата на Роџер Федерер издвои вкупно еден милион долари за помош на Африка, поточно за најзагрозената категорија на овој континент, децата.
Read more

Бекер: Ѓоковиќ е најразочаран што не може да игра

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер, поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, изјави дека прекинот на сезоната поради коронавирусот предизвикал најголема штета на српскиот ас и светскиот рекет број 1.
Read more
Надал е песимист во врска со брза обнова на тениската сезона

Надал е песимист во врска со брза обнова на тениската сезона

Рафаел Надал е песимист за можно скоро обновување на тениската сезона. Шпанецот не верува дека еден од најпопуларните спортови наскоро ќе се игра во типично и познато опкружување, а причината е пандемијата на коронавирусот.
Read more
Мареј: Мислам дека го прележав коронавирусот

Мареј: Мислам дека го прележав коронавирусот

Поранешниот ракет број еден во светот Енди Мареј за CNN изјави дека веројатно го прележал коронавирусот.
Read more
Федерер: Јас сум единствениот кој мисли дека е време АТП и ВТА да се обединат?

Федерер: Јас сум единствениот кој мисли дека е време АТП и ВТА да се обединат?

Поранешниот прв ракет на светот Роџер Федерер зборуваше за потребата од обединување на АТП и ВТА.
Read more
Повеќе од 40.000 луѓе го следеа разговорот помеѓу Надал и Федерер на Instagram

Повеќе од 40.000 луѓе го следеа разговорот помеѓу Надал и Федерер на Instagram

Над 40.000 луѓе го следеа разговорот на Instagram меѓу двајцата најпопуларни светски тенисери, Роџер Федерер и Рафаел Надал.
Read more
Ѓоковиќ: Ќе се соочам со дилема ако вакцинацијата стане задолжителна

Ѓоковиќ: Ќе се соочам со дилема ако вакцинацијата стане задолжителна

Новак Ѓоковиќ, лидерот на светската ранг-листа, изјави дека ќе се соочи со дилема ако АТП ги задолжи играчите да имаат вакцина пред да се вратат на терен.
Read more
АТП ја замрзна ранг листата, Ѓоковиќ останува на врвот

АТП ја замрзна ранг листата, Ѓоковиќ останува на врвот

Асоцијацијата на професионални тенисери ја замрзна АТП листата поради пандемијата со COVID-19 откако беа откажани бројни тениски турнири.
Read more
Федерер со порака до љубителите на тенисот

Федерер со порака до љубителите на тенисот

Поради пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, годинава нема да се одржи Вимблдон и љубителите на тенисот нема да можат да аплаудираат на своите миленици во Лондон, но организаторите им се обратија н
Read more
реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more