Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Енди Мареј загуби уште еден меч од почетокот на годината. Во второто коло на АТП турнирот во Доха, Мареј доживеа пораз од 18-годишниот Јакуб Менсик.

Чешката сензација славеше триумф против искусниот Британец во три сета, во три тај-брејка: 7:6, 6:7, 7:6.

Мечот траеше дури 3 часа и 26 минути, а новиот пораз на Мареј многумина го сметаат за почеток на крајот на неговата кариера.

Се чини дека тоа го навести и Британецот кој во еден момент извика.

„Овој спорт повеќе не е за мене!“

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Тенис

Алкарас нема да ја брани титулата во Барселона

Read more

Ѓоковиќ одби да одговори на новинарско прашање, тајната на успехот ја чува 15 години

Read more

Медведев дивееше поради судиска одлука, па испадна од Монте Карло

Read more

Ѓоковиќ доминантно почна во Монте Карло: Сафиулин немаше шанси

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе

Алкарас нема да ја брани титулата во Барселона

Читај повеќе

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Читај повеќе

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Читај повеќе

Шампионката во трискок нема да го брани златото во Париз

Читај повеќе

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Читај повеќе

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Читај повеќе