Спортските натпревари може да продолжат, но без публика

Владата на денешната седница донесе одлука за престанок на важењето на забраната за одржување спортски натпревари во колективните спортови.

Како што соопшти владината прес-служба, на седницата е прифатена и препораката на Комисијата за заразни болести федерациите да го почнат организирање спортски настани со стриктно почитување на упатствата за натпревари без публика и на другите препораки кои се однесуваат на запазување на здравствената безбедност на играчите и останатите вклучени во натпреварите. 

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Спорт

Спортските натпревари може да продолжат, но без публика

Read more
Робертсон: Вечерва може да испаднеме од ЛШ

Робертсон: Вечерва може да испаднеме од ЛШ

Read more
Мурињо: Прво немав напаѓачи на клупа, сега немам на терен

Мурињо: Прво немав напаѓачи на клупа, сега немам на терен

Read more
Гатузо по поразот: Тоа беше најдобриот меч на Наполи

Гатузо по поразот: Тоа беше најдобриот меч на Наполи

Read more

Ново

Вардар 1961 се засили со полскиот пивот Патрик Валчак

Читај повеќе

Усвоени здравствените протоколи за работа на плажите и базените

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе
  • filter

Археолошките убавини на Мексико

Читај повеќе

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Читај повеќе

Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Читај повеќе
  • play_arrow

Бен Стилер одби да го отстрани Трамп од „Zoolander“

Читај повеќе

МЗ: Денеска 6 лица даруваа крвна плазма, досега се обезбедени 52 единици за третман на пациенти

Читај повеќе

Леклер се извини за судирот со Фетел

Читај повеќе