Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Вообичаена практика е фудбалските клубови да организираат тренинг натпревари на кои ги соочуваат старата со младата постава на тимот, но како би изгледал еден меч на старата гарда наспроти младите сили, две идеални 11-ки од најдобрите фудбалери на Земјата?

Со Кристијано Роналдо и Лионел Меси за „старата“ постава и Килјан Мбапе и Џошуа Кимих во тимот на младите, HITC Sevens се обиде да даде одговор токму на тоа прашање.

Кажете ни во коментари кој тим мислите дека би победил?

реклама

Фудбал

Поранешниот фудбалер Франко Акоста најден мртов

Read more

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Read more

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Read more

Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Read more

Нови видеа

play_arrow

Жените кои го променија светот

Read more
play_arrow

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 нивоа од игри со најреалистична графика

Read more
play_arrow

Што се случува со вашето тело ако вежбате премногу?

Read more
play_arrow

Етна со црна пепел ги покри околните гратчиња

Read more
play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more