Супербоул бакнеж

Откако Канзас Сити Чифс ја одбранија титулата во НФЛ, Тејлор Свифт истрча на теренот и го бакна своето момче, играчот Тревис Келси.

Чифс ги победија 49--ерс со 25:22 на стадионот Allegiant во Лас Вегас. Тејлор го бодреше својот сакан од трибините заедно со нејзините пријатели Блејк Лајвли, Ајс Спајс, Лана дел Реј и Ешли Авињоне и членовите на неговото семејство.

По победата, таа се втурна во неговите прегратки и го бакна.

URL

Со оглед на тоа што Тејлор моментално е најпопуларната пејачка во Америка, секој детаљ од нејзиниот приватен живот е под будното око на јавноста. Таа во септември минатата година потврди дека е во врска со Тревис.

Тревис беше на нејзината турнеја во јули. Сакаше да ѝ подари нараквица на која беше испишан неговиот телефонски број. Сепак, тој не успеа во тоа и се пожали во својот подкаст.

„Бев разочаран што не зборува ниту пред, ниту по концертите бидејќи го чува гласот за да може да изведе 44 песни“, рече тој. Тејлор ја слушна оваа изјава и реши да стапи во контакт со него.

„Сè започна кога Тревис ме одушеви со изјавата на неговиот подкаст. Веднаш потоа почнавме да се дружиме“, изјави Тејлор за магазинот Time. Пријателството набрзо прерасна во љубов.

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more
25 февруари 1944, Бугарите го ликвидираа Кузман Јосифоски - Питу

25 февруари 1944, Бугарите го убиле херојот Кузман Јосифоски - Питу

Read more

Останати спортови

Вајт откри неверојатна награда што Путин му ја дал на Хабиб откако го среди Мекгрегор

Read more

Доаѓа револуција во атлетиката: Скокот во далечина никогаш повеќе нема да биде ист

Read more

Ништо од олимпискиот сон: МОК го одби барањето на Пакјао да настапи на ЛОИ

Read more

Дарио Ивановски постави нов македонски рекорд во маратон

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ван Дајк во 118-та му го донесе Лига куп пехарот на Ливерпул против Челси

Читај повеќе

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Читај повеќе

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Читај повеќе

Фудбалер на Бордо падна во кома - страшна сцена уште во првата минута

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон славеше над Њујорк, Минесота продолжи со врвната игра

Читај повеќе

Едвардс: 100% сум подобар играч од Дончиќ и Шej

Читај повеќе

Јовиќ: Против Вардар немавме дисциплина, ќе биде подобро на дуелот со Бутел

Читај повеќе

Синот на латвиската премиерка потпиша за хрватски Динамо

Читај повеќе
  • play_arrow

Масовна тепачка ја одбележа ноќта во НБА: Давење, 4 исклучувања и лудило на трибините

Читај повеќе