НФЛ

play_arrow

Конте: Лукаку е како НФЛ играч, тој е еден од најневообичаените напаѓачи

Тренерот на Интер, Антонио Конте го спореди напаѓачот Ромелу Лукаку со играч на американски фудбал.
Read more
play_arrow

Џоди Фостер: Го обожавам Арон Роџерс

Aмерикaнската глумица Џоди Фостер вчера гостуваше на шоуто Jimmy Kimmel Live!
Read more

Вашингтон Редскинс потврди, ќе го менува името

НФЛ тимот од американската престолнина потфрли пред најважната битка, онаа за зачувувањето на клупската историја и традиција.
Read more

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Патрик Махомс потпиша нов договор со НФЛ екипата Канзас Сити Чифс и стана најплатениот спортис во историјата.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more