цена на нафта

Паѓаат цените на нафтата

Цените на нафтата на светските берзи паднаа минатата недела, по три последователни недели раст, бидејќи забавувањето на економскиот раст доведува до слабеење на побарувачката за енергетски производи.
Read more

Стравот од рецесија ја турна цената на нафтата под 80 долари

Цените на нафтата денеска паднаа на меѓународните пазари под нивото од 87 долари, како одраз на стравувањата на инвеститорите дека зголемените каматни стапки во Европа и САД ќе предизвикаат рецесија и ќе ја ограничат побарувачката за нафта
Read more

Доларот на најдобро ниво во последните 20 години, поскапува нафтата

На азиските берзи утрово се тргува внимателно бидејќи развојот на ситуацијата во повеќето економии во светот не поддржува поризични инвестиции, додека вредноста на доларот во однос на кошницата валути достигна но
Read more

Драстично поскапеа горивата во Германија

Откако истече времетраењето на владините мерки за субвенционирање на цените на горивата, цените на бензините и дизелот во Германија од ноќеска драстично поскапеа, соопшти Генералниот германски автомобилски клуб (
Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

На светските берзи, цените на нафтата драстично паднаа минатата недела, паѓајќи на нивоа од февруари оваа година под притисок на загриженоста дека рецесијата во глобалната економија може да доведе до пад на побар
Read more

Доларот ослабе, цената на нафтата благо падна

Read more

Падна доларот

На девизниот пазар вредноста на доларот во однос на кошничката на валути благо падна.
Read more

Дали венецуелската нафта ќе ја стабилизира цената на „црното злато“?

На светските берзи цените на нафтата драстично паднаа минатата недела, по неколкунеделен раст, бидејќи трговците стравуваат дека зголемувањето на каматните стапки на централната банка ќе предизвика забавување на
Read more

Благ пад на доларот, цената на нафтата расте

На азиските берзи цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит претходниот ден, но тргувањето е воздржано бидејќи високата инфлација и растот на каматните стапки на централната банка го зголемуваат ризикот од с
Read more

Доларот слабее, паѓаат цените на нафтата

На пазарите за валути, вредноста на доларот во однос на кошницата валути се лизна од највисоките нивоа во последните две години.
Read more

Доларот сè уште расте, се подобрија и цените на нафтата

На берзите за валути, вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, приближувајќи се до највисоките нивоа во последните две години.
Read more

Вредноста на доларот слабее, цената на нафтата расте

На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути значително падна.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more