Џанлуиџи Буфон

Буфон откри кога планира да се пензионира... ќе поигра уште малку

Легендарниот италијански голман сега има 43 години, а крајната граница која ја одреди е пензионирање на 45.
Read more

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон се најде во почетниот состав за гратското дерби од 30. коло од италијанскиот шампионат против Торино.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more