ДФБ Покал

play_arrow
filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн синоќа во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2.
Read more
play_arrow

Баерн по 24. пат ќе игра куп финале

Минхенски Баерн со 2:1 го совлада Ајнтрахт и се избори за финале против тимот на Баер Леверкузен.
Read more
play_arrow

Леверкузен лесно до куп финалето

Тимот на Баер немаше проблеми на гостувањето кај четвртолигашот Сарбрикен и со убедливи 3:0 се избори за финале.
Read more
реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more