долар

Доларот зајакна, еврото ослабе

На валутните пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути повторно порасна минатата недела, втор пат по ред, бидејќи ФЕД нема да ги намали каматните стапки толку брзо како што се очекуваше, додека евр
Read more

Доларот слабее трет ден по ред

На азиските берзи денеска се тргува внимателно, со индекси малку пониски бидејќи инвеститорите ги пропуштија насоките од Волстрит, додека доларот се лизна во однос на кошничката валути трет ден по ред.
Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Доларот ослабе во однос на еврото

На девизниите пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути остана речиси непроменета минатата недела, а осцилациите на доларот најмногу зависеа од шпекулациите за тоа кога американската централна бан
Read more

Доларот зајакна, цената на нафтата стагнира

На азиските берзи во петокот берзанските индекси благо паднаа бидејќи инвеститорите решија да повлечат дел од својот профит од пазарот, по силниот скок на цените на акциите во ноември, додека доларот зајакна во о
Read more

Што стои зад зајакнувањето на еврото во однос на доларот?

Еврото претрпе удар во 2022, пагајќи во однос на американскиот долар како последица на енергетската криза во Европа.
Read more

Доларот падна втор ден по ред, паѓа и цената на нафтата

На девизниот пазар, вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна втор ден по ред и дополнително се лизна од највисокото ниво во последните 20 години.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more