коронавирус

Падна договор: 12 ЕУ земји се договорија за ковид-пасоши

Дванаесет земји-членки на Европската Унија постигнаа договор околу критериумите според кои ќе се издаваат таканаречените ковид-пасоши, кои во време на пендемија ќе го олеснат протокот на туристи на Стариот континент.
Read more
play_arrow

Макрон твитна: Се чувствувам добро

Read more

Аргентина и Индија со рекорден број новозаразени за 24 часа

Аргентина втор ден по ред соопшти за рекорден број нови случаи на новозаразени со коронавирусот. Истото се случува и во Индија.
Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 13.800.016 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 589.114, а оздравеле 8.197.400 луѓе.
Read more

Коронавирус кај 57 морнари во Аргентина, не знаат како се заразиле

Во Аргентина 57 морнари по 35 дена поминати на море се заразени од COVID-19, иако пред пловидбата биле негативни на тестот.
Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Италија од денеска забранува влез на нејзина територија од 13 земји за кои процени дека имаат премногу случаи на COVID-19.
Read more

Филипче: Начинот на пренесување на COVID-19 во земјава е преку близок респираторен контакт

Начинот на трансмисија на коронавирусот во целиот изминат период е со близок респираторен контакт во рамки на еден кластер и поединци.
Read more

Русија: Прегреан респиратор предизвика пожар, пациенти со COVID-19 изгореа живи

Пожар избувна во болница во Санкт Петербург, при што загинаа пет пациенти со COVID-19 сместени во Одделението за интензивна нега.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more