Лас Вегас

Култното казино Mirage во Лас Вегас оди во историја

Хотелскиот и казино комплексот The Mirage во Лас Вегас, кој по три децении бизнис стана еден од најпрепознатливите симболи на Градот на гревот, заминува во историјата поради целосно ребрендирање и реконструкција на објектот.
Read more
play_arrow

Бендот U2 прв одржа концерт во импресивната сала Sphere во Лас Вегас

Ирскиот бенд „U2“ ја имаше честа да го одржи првиот концерт во најмодерната концертна сала во светот наречена „Sphere“.
Read more
play_arrow

Огромна LED видео купола се тестира во Лас Вегас, распродадени концертите на U2

На панорамата на Лас Вегас наскоро ќе доминира купола со масивен екран.
Read more
play_arrow
filter

Неверојатен имот во Лас Вегас чини 25 милиони евра, има и терминал за авиони

Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more