Ленин Јовановски

Приватните превозници утре ќе протестираат пред ЈСП, Ленин не знаел

Дел од приватните превозници најавуваат протест за утре од 9 часот пред седиштето на ЈСП во Автокоманда.
Read more

Јовановски: УЈП утврди дека ЈСП ни должи над еден милион евра

Read more
play_arrow

Јовановски: Продолжуваме со блокадите во Скопје

Read more

Јовановски: Не сме терористи, па Арсовска да има страв од преговори

Приватните превозници велат дека дека се подготвени да почнат со вршење на превоз во оној момент кога ќе им биде расчистен долгот или барем некој дел од него, за да може да се надмине настанатиот хаос.
Read more

Доколку утрешната блокада нема исход, Скопје ќе биде целосно блокирано в понеделник

Координативното тело на приватните превозници утре со почеток од 6 часот ќе го блокираат булеварот „Илинден“ од семаформите после Влада до „МИ-ДА“. Ќе биде блокирана само десната летна од булеварот.
Read more

Јовановски за Арсовска: Ви се смее, во очи ве гледа и дрско лаже

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски објави видео со кое, како што вели, ги разоткрива патолошките лаги на Данела Арсовска, чиј поддржувач беше во изборната кампања.
Read more
реклама

Пороен дожд, град и силен ветер во Качаничката Клисура и Скопска Црна Гора

Read more

Кога почнува староста?

Read more

Ѓоковиќ контра Јокиќ: Да ја претставуваш својата земја на Олимпијада е чест и привилегија

Read more

Ревматолог советува што да јадете наутро за здрави зглобови

Read more